Dom Kultury w Łapanowie

KABARETOWE SPOTKANIE Z GRZEGORZEM HALAMĄ

21 maja grupa łapanowskich kabareciarzy spędziła niedzielne popołudnie w Nowohuckim Centrum Kultury. Nasza artystyczna młodzież otrzymała od organizatorów zaproszenie na występ Grzegorza Halamy – znanego satyryka, stand- upera i oczywiście nie mogła z niego nie skorzystać! Podczas swojego artystycznego show pan Grzegorz sypał dowcipami jak z rękawa zapewniając nam przez dwie godziny naprawdę przednią zabawę, dlatego też od niedzieli staliśmy się wiernymi wielbicielami jego wielkiego talentu. Oczywiście po występie nie mogliśmy sobie odmówić wspólnej fotki z gwiazdą polskiego stand-upu, którą dołączamy do naszej obfitej kolekcji pamiątek z gościnnych wizyt u „kabaretowych potentatów”.

 

O NAS W "GAZECIE KRAKOWSKIEJ"

 

 

MAGICZNY DZIEŃ U PRZEDSZKOLAKÓW

11 maja  łapanowskie przedszkolaki były świadkami ciekawego i efektownego pokazu przygotowanego dla nich przez „magicznego” gościa.  Sztuczki z kartami, różdżką, chustami i wieloma innymi rekwizytami wywołały na twarzach młodych widzów liczne oznaki zachwytu, radości i zaciekawienia.

Nasza placówka była współorganizatorem pokazu.

 

ROZPOCZYNAMY NABÓR DO ZAJĘĆ BALETOWYCH DLA DZIECI!

Zapraszamy na zajęcia baletowe dla dzieci od 4 roku życia.

Na lekcji, Wasze pociechy, nauczą się podstaw tańca klasycznego poprzez zabawę w miłej atmosferze.

Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach wiekowych:

1. Dla najmłodszych 4-6 lat
2. Dla dzieci nieco starszych 7-9 lat

Poziom zajęć będzie dostosowany do grupy tak, aby każde dziecko czuło się na zajęciach pewnie i swobodnie.
Balet poprowadzi Pani Zofia Mucha, absolwentka Studia Baletowego Opery Krakowskiej, instruktor z wieloletnim doświadczeniem.
Zapisy można realizować telefonicznie pod nr tel. 14 685 34 50 oraz poprzez skrzynkę na e-mailową: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko dziecka, jego wiek oraz telefon kontaktowy.

W celu uzyskania dodatkowych informacji związanych z zajęciami zapraszamy do kontaktu z panią instruktor pod nr tel. 794 569 709

Rozpoczęcie zajęć - październik 2017

Gorąco Zapraszamy!

 

ŁAPANOWSKIE GRUPY KABARETOWE NA JUBILEUSZU TRZCIAŃSKICH KABARETÓW

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z IMPREZY ZNAJDZIECIE

NA FACEBOOKOWEJ STRONIE

https://www.facebook.com/lapanowskiegrupykabaretowe/

 

30 kwietnia w sali widowiskowej Gminnej Świetlicy trzciańskie kabarety  pokazały swój najnowszy program  przygotowany specjalnie z okazji 10-lecia działalności. W jubileuszowym show można było obejrzeć trzynaście skeczy przygotowanych przez dziesięciu młodych aktorów wchodzących w skład kabaretów  ZGRED i ZIOMKI  z gościnnym udziałem łapanowskich grup kabaretowych (kabarety PSTRYK i ZEZ). Podczas uroczystej części oficjalnej  Wójt Gminy Trzciana - pan Józef Nowak wręczył podziękowania młodym satyrykom jednocześnie  dziękując im za wieloletnią pracę i zaangażowanie sceniczne. Pamiątkowe podziękowania z rąk młodych artystów odebrali również: pan Józef Nowak i opiekun trzciańskich grup – pan Piotr Musiał. Jubileusz sfinalizowały wspólne sesje zdjęciowe, niekończące się rozmowy pełne  planów na przyszłość i specjalny  poczęstunek przygotowany przez kierownika trzciańskiej świetlicy – pana Pawła Srokę.

Jubileuszowe podziękowania otrzymali:

Marzena Kita, Weronika Kita, Krystian Stańdo, Sebastian Stańdo (kabaret ZGRED)

Justyna Sroka, Emilka Sroka, Paulina Kukla, Justyna Kukla, Antonina Banaś, Klaudia Król (kabaret ZIOMKI)

Specjalne podziękowanie trafiło do rąk pana Mirosława Statka - wieloletniego członka kabaretu ZGRED, laureata wielu przeglądów kabaretowych i wielkiego sympatyka trzciańskich grup kabaretowych.

 

MONTAŻ SŁOWNO-MUZYCZNY POŚWIĘCONY KS. LEONOWI ZIÓŁKOWSKIEMU

23 kwietnia młodzi mieszkańcy Woli Wieruszyckiej przygotowali specjalny montaż słowno-muzyczny poświęcony ks. Leonowi Ziółkowskiemu. W programie tym nie zabrakło wierszy i piosenek patriotycznych, których podniosły nastrój był znakomitym tłem do wspomnień traktujących o wybitnym mieszkańcu naszej gminy.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wieczornicy serdecznie gratulujemy!

Nasza placówka kulturalna była współorganizatorem w/w imprezy.

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z IMPREZY ZNAJDZIECIE

NA FACEBOOKOWEJ STRONIE

https://www.facebook.com/lapanowskiegrupykabaretowe/